به کلینیک قالیشویی خوش آمدید               تلفن تماس:02144893046-09197243007

به کلینیک قالیشویی خوش آمدید               تلفن تماس:02144893046-09197243007

لکه گیری فرش

لکه گیری فرش در تهران

 

 

کلینیک قالیشویی قبل از انجام شستشوی فرش اقدام به لکه گیری فرش ها میکند که در این مطلب تعدادی از روشهای مختلف لکه گیری را بیان میکنیم:

یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای فرش ها ممکن اتفاق میافتد به وجود آمدن لکه های مختلف روی آن ها است. پاک کردن هر  نوع لکه  روشی خاص دارد که ممکن است برای سایر لکه ها پاسخگو نباشد.

 

پاک کردن لکه چای و قهوه از روی فرش

لکه چای و قهوه روی فرش و موکت مانند لکه زدایی شیر میباشد و باید ابتدا اضافی آن را بوسیله قاشق برداشت و با آب نیمه گرم و مقداری پودر لباس شویی و دستمال نخی تمیز کرد و اگر لکه ها باز باقی ماند از آب اکسیژنه اقدام به لکه زدایی کنید و سپس با دستمال محل را خشک کنید.

 

پاک کردن لکه چسب از روی فرش

لکه چسب ها از سخت ترین لکه هایی هستند که می توان از آن ها نام برد. این نوع لکه ها به علت  نفوذ به تار و پود فرش میوانند بافت آن را نابود مکنند و فرش را از بین ببرند .

برای پاک کردن این لکه ها ابتدا به اندازه یک قاشق غذاخوری مایع تمیز کننده و  مقداری آب ولرم و مقداری آمونیاک را مخلوط کنید تا چسب ها را به راحتی بتوانید پاک کنید. البته توجه داشته باشید که درصورت استفاده زیاد از آمونیاک ممکن است فرش شما زودتر پوسیده شود.

 

 

پاک کردن لکه قطرات شمع از روی فرش

شاید گاهی برای شما رخ بدهد که اشک های شمع در تولدها و یا در زمان قطعی برق روی زمین افتاده و لکه هایی را به وجود آورد. برای از بین بردن لکه شمع یک کاغذ قهوه ای رنگ یا یک کاغذ خشک کن روی نقطه مور دنظر بگذارید و سپس یک اتوی داغ را روی خشک کن یا پاکت بگذارید پس از چند دقیقه شمع به کاغذ می چسبد در صورت لزوم این کار را چند بار تکرار کنید.

 

پاک کردن لکه دوده از روی فرش

یکی از لکه هایی که شاید کمتر با آن روبه رو شوید لکه های دوده است. برای از بین بردن آثار دوده بویژه بر روی فرش یا موکت تیره بایستی مقداری نمک روی لکه بپاشید.

 

پاک کردن لکه آدامس از روی فرش

برای از بین بردن لکه آدامس بایستی از یخ استفاده کرد بدین صورت که قطعات یخ را روی آدامس قرار دهید تا آنکه کاملاً سخت و شکننده شود سپس آنرا جدا کنید.

 

 

 

قالیشویی شمال تهران 
قالیشویی غرب تهران
قالیشویی شرق تهران
قالیشویی جنوب تهران
 

 

مناسب ترین قیمت و بهترین کیفت در کوتاه ترین زمان با کلینیک قالیشویی.

.