به کلینیک قالیشویی خوش آمدید               تلفن تماس:02144893046-09197243007

به کلینیک قالیشویی خوش آمدید               تلفن تماس:02144893046-09197243007

پاک کردن لکه خون از روی فرش

فرش ها یکی از اصلی ترین وسایلی میباشندکه وجود آنها در هر خانه ای الزامی و همیشگی میباشد. با اینکه فرش هر روز در معرض رفت و آمد قرار میگیرد اما این موضوع چیزی از بها و ارزش فرش کم نمیکند .باید تا جایی که ممکن است  با استفاده صحیح از فرش از آن مراقبت کرد و باعث طول عمر فرش شد.

در صورت کثیف شدن باید آن را به یک قالیشویی معتبر و مطمئن بسپاریم تا کار های لازم را بدرستی انجام دهند. اما اکثر ما در این موارد ترجیح میدهیم خودمان در منزل شستشو و لکه گیری و… را انجام بدهیم.

کلینیک قالیشویی با داشتن شعبه در سراسر استان تهران آماده خدمت رسانی در تمای امور مرتبط با فرش بصورت 24 ساعته و با داشتن پرسنل متخصص و مجرب میباشد.

 

چگونه لکه خون را پاک کنیم؟

پاک کردن بعضی از لکه ها مانند خون یکی از کارهای دشوار میباشد و با گذشت زمان لکه مقاوم تر میشود و در نهایت به جایی میرسد که لکه دیگر قابل پاک شدن نمیباشد.

زمانی که فرش آلوده به لکه خون میشود باید یک پارچه تمیز و سفید خشک روی لکه قرار دهید و توجه داشته باشید که پارچه را به طرف خارج از لکه خون بکشید . پاک کردن لکه در جهات نامناسب میتواند وضعیت فرش را بدتر کند.

پاک کردن نامناسب باعث میشود که لکه خون بزرگتر شده و روی سطح بیشتری از فرش را فرا بگیرد. تماس با ی قالیشویی معتبر میتوان بهترین گزینه انتخابی باشد.

به جز در مواردی خاص و کمبود زمان برای بردن فرش به مکانی مناسب میشود با اقداماتی در منزل این مشکل را حل کرد و از دائمی شدن لکه خون جلوگیری کرد.

 

 

پاک کردن خون از روی فرش

 

نگرانی های زیادی درمورد لکه های خون بر روی لباس و فرش وجود دارد، با این وجود این حادثه به آنصورت که بنظر میرسد سخت نمیباشد در صورتی که به موقع و با دقت به آن رسیدگی شود. اقدام شما برای پاک کردن لکه هایی که توسط خون بوجود آمده باید سریعتر از سایر لکه ها باشد.

 هرچقدر در مدت زمان کمتری اقدام به پاک کردن لکه کنید کار شما بمراتب راحت تر میشود واثری از لکه خون باقی نخواهد ماند. روش های مختلفی برای حذف لکه های فرش که توسط خون ایجاد می شود وجود دارد.

با نکات و روشی که در ادامه بیان خواهیم گرد شما میتوانید به از بین بردن لکه های فرش اطمینان خاطر حاصل فرمایید.

مهمترین نکته که باید در نظر داشت این میباشد که هنگام پاک کردن لکه های خون از روی فرش، همیشه به جای آب گرم از آب سرد استفاده نمایید. و علت آن این میباشد که خون با گرما همخوانی دارد و سرما باعث جلوگیری از نفوذ خون به الیاف فرش میباشد.

درون  یک بطری اسپری 2 قاشق چای خوری از گریس، مواد شوینده مایع ظرف شویی  و آب سرد پر کنید و بخوبی تکان دهید. سپس آنرا بر روی محل لکه خون اسپری نمایید.

میتوانید به طور آزمایشی آن را مرطوب کنید تا لکه فرش کاملا خیس شود. سپس از یک حوله کاغذی یا یک پارچه سفید تمیز استفاده کنید و محل لکه خون را بچرخانید تا خون به پارچه منتقل شود.

این موضوع را فراموش نکنید که شستشو با آب سرد انجام شود و در صورت نیاز آنرا تکرار کنید تا لک خون از بین برود.

 

OxiClean سفید میباشد و با قابلیت اکسیژن کردن بسیاری از لکه های فرش را پاک کرده، و یکی از روشهای مناسب برای پا کردن لکه های خون میباشد.

به خاطر بسپارید ، از بین بردن لکه های خون ممکن است پایدار باشد به همین علت شما به ترکیبی از تمامی این مراحل نیاز دارید. پس از چندین بار تلاش، فرش شما به حالت اول خود برمیگردد.

 

 

قالیشویی شمال تهران 
قالیشویی غرب تهران
قالیشویی شرق تهران
قالیشویی جنوب تهران
 

 

مناسب ترین قیمت و بهترین کیفت در کوتاه ترین زمان با کلینیک قالیشویی.